В основі стійкості української армії – стійкість і героїзм українських воїнів. Саме від них, простих українських воїнів, залежить успішність багатьох військових операцій. Там, на лінії зіткнення, кожен день, кожну мить необхідно бути готовим без страху і відчаю боронити рідну землю. Повернувшись до власних родин, захисники рідної землі починають переживати посттравматичні синдроми.

У Сумській області упродовж багатьох років спеціалізовану медичну допомогу учасникам бойових дій надає Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни. У цьому комунальному закладі охорони здоров’я учасники бойових дій відновлюють своє здоров’я, психологічний стан і повертаються до повноцінного цивільного життя. Для цього, у медичному закладі створені належні умови. Госпіталь визначений координатором з організації в Сумській області медичної допомоги учасникам антитерористичної операції.

З жовтня 2014 року у закладі охорони здоровя проліковано понад 2000 учасників АТО. Ветерани АТО з Білопільщини також проходять відновлювальні процедури у цьому багатопрофільному медичному закладі.

Звісно, на якість і швидкість реабілітаційних процедур впливають також і умови перебування. Тому і звернувся Євген Єфіменко, співголова громадської організації «Ветерани АТО Білопільщини», до депутата обласної ради Дмитра Нагорного за допомогою щодо проведення ремонту палати у неврологічному відділенні та придбанні побутової техніки.

«З обласного бюджету вже виділено більше 100 тисяч гривень для проведення поточного ремонту палати та закупівлю необхідного обладнання, – зазначив під час робочої поїздки до Госпіталю Дмитро Нагорний. – Ми намагатимемось у найкоротший термін провести необхідні ремонтні роботи і передати палату для пацієнтів лікарняного закладу. Відновлюючи здоров’я захисників України, ми повертаємо їх до повноцінного життя і роботи. Дітям потрібні здорові батьки, жінкам – здорові чоловіки, а суспільству – робочі руки.»

Щодня до госпіталю поступають до 20 пацієнтів. Усі ці люди потребують спеціалізованої медичної та психологічної допомоги. «У госпіталі функціонує 5 стаціонарних відділень на 230 ліжок, – зазначила під час огляду палати, де буде проводитися ремонт, начальник госпіталю Інесса Савенко. – Кожного року в госпіталі лікується понад 4000 пацієнтів. На сьогодні в структурі пролікованих хворих у закладі учасники бойових дій становлять 49%, інваліди війни – 13%, учасники війни 17%. З усіх пролікованих у госпіталі 26% – це учасники антитерористичної операції, які потребують не тільки відновного та реабілітаційного лікування, а і забезпечення належних умов перебування в госпіталі.

Ми раді цій допомозі. І вдячні громадським активістам і депутатам обласної ради за увагу до нашого закладу.