Цього року День Вишиванки святкують 16 травня, за традицією в третій четвер місяця травня.  Наразі День вишиванки відзначають у дев’яти країнах світу.  Щорічно люди одягають національне вбрання, різноманітність якого по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально. Сьогодні вишиванку поєднують, навіть, з діловим костюмом, і мало хто знає, що цю традицію започаткував у 19 ст. Іван Франко.

Українська сорочка, прикрашена орнаментованою вишивкою, протягом багатьох століть носилася в Україні як елемент повсякденного та святкового одягу. За словами істориків, перші зразки вишивки на території України з’явилися ще за доби скіфів (VII-III ст. до н. е.).
Вишиваному орнаменту сорочок традиційно надавали містичного, оберегового значення: вишиванка захищає від усього лихого, символізує здоров’я, красу та відданість родині. За традицією, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся.

Характерні мотиви в орнаментах вишивки різняться у різних регіонах країни. Найчастіше говорять про два домінуючих мотиви: геометричний (Гуцульщина, Поділля, Полтава) та рослинний (Слобожанщина, Буковина, Волинь, Поділля, Побужжя). В українській вишивці переважають червоний та чорний кольори, яким народний фольклор надає магічного значення.
Працівники обласного клінічного госпіталю ветеранів війни вирішили підтримати ці прекрасні українські традиції, адже кожен з нас несе у своєму серці почуття гордості за нашу Україну та безмежної турботи за її майбутнє.

Голова профспілкового комітету
Сумського обласного клінічного
госпіталю ветеранів війни О.МЕЛЕШКО