У 2015 році Указом Президента України було введено День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Таким чином, Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни. 9 травня в Україні відзначається 73-я річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Станом на 01.04.2018 в області проживало 36 506 осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

• інвалідів війни – 2558 осіб, з них інвалідів з числа учасників АТО – 171 особа;
  • учасників бойових дій – 12 232 особи, з них учасників АТО –
    9 450 осіб;
  • учасників війни – 16 716 чол.;
  • осіб, на яких поширюється чинність Закону – 5 000 осіб.

Кожного року в госпіталі лікується понад 4000 пацієнтів. На сьогодні в структурі пролікованих хворих у закладі учасники бойових дій становлять 49%, інваліди війни – 13%, учасники війни 17%. З усіх пролікованих у госпіталі 26% – це учасники антитерористичної операції, які потребують не тільки відновного та реабілітаційного лікування, а і забезпечення належних умов перебування в госпіталі.

3 млн. 497 тис. гривень (ремонт терапевтичного відділення 1 млн. гривень, медикаменти 1200 тис. гривень, харчування 800 тис. гривень, ремонт терапевтичного відділення м. Шостка 100 тис. гривень, ремонт палати неврологічного відділення 75 тис. гривень, придбання технологічного обладнання 277 тис. гривень, побутового обладнання 25 тис. гривень, засобу дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку газу 20 тис. гривень).

8 травня 2018 року з нагоди Дня пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні організовано привітання ветеранів війни, які знаходились на лікуванні в Сумському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. Заклад відвідали: голова Сумської обласної державної адміністрації Клочко М.О., перший заступник голови Сумської обласної ради Річкаль А.Я., Сумський міський голова Лисенко О.М., заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Лисенко Н.А., виконавчий директор ПАТ «Сумихімпром» Волков В.М., обласний військовий комісар полковник Давиденко Т.Ю., голова обласної організації ветеранів війни, генерал-майор Прохоренко І.К., голова міської організації ветеранів Афганістану Рикун В.І., голова обласної організації учасників АТО Лаврик В.В., які поздоровили ветеранів війни та вручили квіти. Організована «польова каша» у парку госпіталю. Колективом будинку культури «Хімік» ПАТ «Сумихімпром» проведений святковий концерт. Ветеранів війни у кардіологічному відділенні поздоровили керівництво та профспілковий комітет ПАТ «Сумихімпром» з врученням солодких подарунків. Також, ветеранів війни поздоровили учні комунальної установи «Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22».

7 травня ветеранів Другої світової війни, які перебували на лікування в госпіталі, привітали працівники Зарічного відділу державної виконавчої служби з врученням подарунків та квітів; а ветеранів війни, які лікувались у терапевтичному відділенні міста Шостка, привітав депутат Сумської обласної ради Пилипейко В.Ю., який подарував для відділення телевізор.

9 травня ветеранів війни, які перебували на лікуванні в терапевтичному відділенні госпіталю в місті Шостка, відвідали міський голова Нога М.П., заступник міського голови Сиваєва Н.О., головний лікар Шосткинської центральної районної лікарні Штогрин О.Т. Після привітання був організований святковий обід – солдатська каша.

Святкові концерти для ветеранів війни провели колективи народного ансамблю Шосткинського територіального центру «Полісянка» та Шосткинського медичного училища.